Cart 0

Tere! Minu nimi ON Rea Raus

ja ma kandideerin Eesti Keskerakonna nimekirjas Riigikogu valimistel Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa ringkonnas.

 
 
_DSC6655_insta.jpg

Mul on kaks last ja kaks lapselast, elan Läänemaal, Matsalu rahvuspargi ääres ning pean mesilasi. Olen alati olnud seotud kooliga, õpetajaametiga, aga olen alustanud ka väike-ettevõtlusega mesindusvaldkonnas. Kasvatan oma pere juurviljad ise ja millest jääb puudu, ostan kohalikust OTT-ist (Otse Tootjalt Tarbijale).

 

Minu tegemised, olgu töised või hobid, ongi enamasti seotud maaelu ja loodusega. Elan ise samade põhimõtete järgi, millest teadlase ja õpetajana räägin. Tõe kriteerium on ikka praktika.  

Seetõttu usun ja tean nii teadmiste kui enda kogemuste põhjal, et Eesti tulevik seisab Eesti maaelul, Eesti loodusel. Just sellepärast olen palju aastaid  keskkonna kui maaelu teemadega tegelenud, koolitanud ja esinenud nii Eestis kui välismaal. Olen liige mitmes kodanikuühenduses, mahetootjate seltsis, Ökoriik Eesti võrgustikus, Mesinike Liidus.

 

Kõik see ikka ühel ja samal põhjusel - et aidata seista igal viisil selle eest, et meie maaelu parimal moel taastuks ning meie keskkond säiliks. Nende asjade eest tuleb seista, ka poliitikas. Parim, kui nende eest seisab inimene, kellele maaelu ja keskkond on isiklik asi. Kui tahad sellele kaasa aidata, siis toeta mind Riigikogu valimistel või veel parem, tule appi, teeme koos midagi reaalset ära. Selleks saad minuga ühendust võtta siinsamas kodulehel rubriigi “KONTAKT” kaudu.

 
 
“Toetan Rea Rausi Riigikogu valimistel!” Jüri Ratas

“Toetan Rea Rausi Riigikogu valimistel!” Jüri Ratas

 

Haridustee

Oma haridustee esimeseks oluliseks verstapostiks pean Tallinna 21.keskkooli lõpetamist 1985. aastal.

Järgnevad kõrgkooliõpingud kasvatusteaduste valdkonnas viisid mind Tampere Ülikooli, kus kaitsesin 2018. aastal oma doktorikraadi.

Töötan teadurina Statera Jätkusuutlikkuse Uurimis-ja praktikakeskuses, olen õpetaja ja lektor mitmes õppeasutuses (Läänemaa Ühisgümnaasium, TLÜ Haapsalu Kolledž, Haapsalu Kutsehariduskeskus).

Osalen rahvusvahelistes haridusprojektides ning mitmesugustes arendustegevustes, mis puudutavad jätkusuutlikkust laiemalt. Minu töödega saab lähemalt tutvuda ka Eesti Teadusinfosüsteemi kaudu.

 
 

Jätkusuutlikkus ei ole pelk sõnakõlks, see on eluviis ja kõigi minu tegevuste alus.

 
 
Keskkonna teemadel osalen mitmes rahvusvahelises koostööprojektis.

Keskkonna teemadel osalen mitmes rahvusvahelises koostööprojektis.

Ühiskondlik tegevus

Olen mitmete ühiskondlike algatuste ning võrgustike eestvedajate hulgas, näiteks Ökoriik Eesti, mille eesmärk on vahetada infot ning toetada eelkõige mahesektoris tegutsevaid ettevõtteid, võrgustikke, teadlasi. Olen olnud üks algatajatest Eesti Maakogu liikumises, mille eesmärk on aktiviseerida rohujuuretasandil kihelkonnakogude teket, tugevdamaks kohalike kogukondade tegevust. Olen Eesti suurima ning vanima mesindusorganisatsiooni, Eesti Mesinike Liidu, juhatuse liige ning MTÜ Kogukonna Metsad üks asutajaliige, kus eesmärgiks on osta metsa ning metsamaad  kogukonna hoolduse alla võtmiseks ning püsimetsanduse praktiseerimiseks. Kuulun  Läänemaa Kogukondade Kotta, mis koondab eelkõige Haapsalu ja endise Ridala valla külade aktiivseid liikmeid ning Läänemaa Mahetootjate Seltsi.

 
 

Meedia ja muud avalikud kajastused

Usun, et kui teeme midagi tõeliselt südamega, siis meie teadmised ja oskused ka rakenduvad päriselt, praktikas.

Allolevate kajastuste kaudu tuleb ehk nähtavale see põhimõte, et me peaksime ise elama oma tõekspidamiste, uskumuste ja teadmistega kooskõlas. Alati ei ole see kerge, millegi õige ja hea eest, vähemalt enda vaatest nähtuna, peab vahel ka seisma ja selle nimel raskusi ületama.

Facebook
Email

 

Keskkonna ja maaelu eest —