Cart 0
 

Meedia

light green.png
 
 
 
 

Rea Raus uurib inimese ökoloogilise mina kujunemist. Teda huvitavad küsimused, mis jäävad n-ö pinna alla, kuid mõjutavad otseselt meie käitumist ja tegutsemist tasakaalus maailma poole liikumisel.

 
maxresdefault.jpg

01

Minu Wikipedia leht

02

Kogukonna Metsad alustas tegevust esimese projektiga

Kogusime toetajate abil vahendeid, et säästa ühte metsa täielikust lageraiest. Kuigi metsa hind oli liiga kõrge, suutsime koguda niipalju raha, et nüüdseks on lageraie asemel meil alles pigem pargitüüpi mets, kus asume ühiselt istutustalguid läbi viima.

03

Von Krahli Akadeemia ja Eesti Teaduste Akadeemia ühine loengusari “Elu pärast Googlet), kus esinesin loenguga “Ma(a)”.

 
 
 

04

TEDxTallinn

TEDxTallinnal rääkisin sellest, kuidas läbi isikliku suhestuse ning kohatunnetuse jõuda parema arusaamiseni meie kestmajäämise eeldustest.

05

Mis on eesmärk ja millised on vahendid, kuidas asetada õigesse järjekorda prioriteedid, nii et säiliks elu maal, et töökohti jaguks igasse külla ja alevisse.

06

Haridus on kahtlemata valgus, kuid kas haridus võib saada ka takistuseks jätkusuutlikuma maailma, vaimsete väärtuste kujundamisel?

Sellest räägin allolevas artiklis.

 
 

07

Ingrid Peek tegi kaks pikka intervjuud saates “Halloo, Kosmos!”

Seal räägin jätkusuutlikkuse erinevatest aspektidest, põhimõtetest ja ökoloogilisest maailmavaatest.

08

Mu kallid õpilased on mulle palju tagasisidet andnud, mõni on isegi luuletuse kirjutanud

09

Sõnavõtt GMO teemadel

 
 

10

Sellest, kuidas unistasin säästvat arengut toetava hariduskeskuse loomisest ning kuidas see vähemalt ühe projekti toel sammukese tõelisusele lähemale sai.

Selle projekti raames koolitati õpetajaid ning keskkonnahariduse spetsialiste üle Eesti ning loodi vastavaid õppematerjale, kokkuvõtlikult saab sellest lugeda siin.

11

Elu ei ole ainult lilled ja aplausid. Vahel satuvad inimesed ka poliitiliste mängude hammasrataste vahele, milles jäädakse ellu ainult tänu sõprade, kolleegide, mõttekaaslaste ja avalikkuse toetuse abil.

Detailselt on selle kirja pannud hea Aidi Vallik.

12

Eelarvamusfestivalil

pdf
 
 

13

Veel Eelarvamusfestivali

14

Ökoriik Eestist

15

Esinemine Kultuurikoja konverentsil

 
 

16

Igal kodul on tõesti oma lugu

Minu kodu on loonud mind selliseks nagu ma täna olen, sidunud mind Maaga ja maaga, mõistma elu pisut teisiti.  Kairit Tuhkanen tahtis sellest lugu teha.

17

Usun, et meie tulevik toetub tegelikult vanadele, põlistele väärtustele, mis kümnete tuhandete aastatega on karastunud ja kristalliseerunud millekski, mida võime nimetada tõeks.

Kunst on selles, kuidas põliseid väärtusi tänapäevas, moodsas elus rakendada, kuidas innovaatilisi lahendusi luua, samas neid väärtuslikke tarkusi kõrvale heitmata. Sellest tegi intervjuu Objektiiv.

18

Kolm artiklit, mil kõigil üks nimetaja: looduse õiguste taastamine annab ainest mõelda, kuidas me keskkonda ja selle ressursse paremini kohtlema ja kasutama peaksime.

light green.png